+372 50 77 538 info@piirdeaiad.ee

Väravad ja aiad

Väravad on aia üks tähtsamaid elemente, väravaid  kasutatame igapäevaselt seega nende tõrgeteta töö on meile peamine.

Väravad liigitakse põhiliselt kolmeks:

Liugväravad

Tiibväravad

Jalgväravad

Väravaid tellima hakates tuleb esmalt otsustada kas valida nö. autoväravaks  tiibvärav või liugvärav.

Tiibvärav on lihtsa konstruktsiooniga ja võrreldes liugväravaga poole odavam, samas nõuab talviti suurema ala lumest puhastamist, sest värav ja avamisautomaatika ei ole mõeldud lume lükkamiseks.
Lume lükkamisest väravatega saavad alguse paljud probleemid värava ja automaatikaga.

tiibvärav

Tiibvärava minimaalne laius võiks olla 3800mm. Sellisest avausest saab  vajadusel sisse manööverdada ka suurem veoauto (prügiauto jne)

Liugväravad ehk lükandvärad on keerukama konstruktsiooniga samas ruumisäästlikumad (liigub paraleelselt piirdeaiaga), arvestada tuleb, et liugvärav vajab täielikuks avanemiseks külgsuunas poolteist enda laiust st. 4 meetrise väravaava puhul on värava täielikuks avanemisks vaja ruumi värava avanemisuunal 6 meetrit

liugvärav

Liugvärava kõige kallim osa on siinid,rullikud ja automaatika. Nende pealt tark inimene kokku ei hoia, sest just need detailid otsustavad kui kaua ja kui probleemivabalt värav oma funktsiooni tõrgeteta täidab.
Lükandväravad on avatavad ka käsistsi, kuid enamasti paigaldatakse väravale siiski automaatika, mis muudab värava avamise ja sulgemise mugavamaks. Väravaautomaatika, mida pakume, on spetsiaalselt mõeldud põhjamaises kliimas kasutamiseks toodetud Saksamaal.

Et liugvärav töötaks häireteta, on oluline hoida fotosilmad lumest ja tolmust puhtad, värava liikumisteed tuleb korrapäraselt lumest ja jääst puhastada.

Tavaliste kuni nelja meetri laiuste tiibväravate puhul kasutame värvaraamiks nelikanttoru 40x60mm seinapaksusega 2mm ja väravapostideks nelikanttoru100x100 või 80x80mm, seinapaksusega 3mm, mis tagab väravatele piisava jäikuse ja vastupidavuse aastakümneteks. Väravatele on võimalik tellida nii võrktäidis-, kui puitlaudis. Värava raamid viimistletakse pulbervärviga või kuumtsingiga.

Soovitame kõik värava metallosad kuumtsinkida, see tagab väravatele suure korrosioonikindluse.

Osta väravad e-poest

 • Jalgväravad
  Alates 213.00 

  Jalgvärav laiusega 1000mm kuumtsingitud

 • Alates 378.00 

  Tiibvärav Laius 5000 Kuumtsingitud Ja Pulbervärvitud

 • Jalgvärav
  Alates 265.00 

  Jalgvärav võrktäitega laius 1000mm tsingitud pulbervärvitud