+372 50 77 538 info@piirdeaiad.ee
Vaata ostukorvi “Liugvärava automaatika Sommer Runner Pluss” lisati sinu ostukorvi.

Liugväravad

Liugväravad– suurim eelis on tema ruumisäästlikkus. Liugvärav liigub paralleelselt piirdeaiaga, võimaldades seda kasutada kohtades, kus tiibvärava avamiseks napib ruumi.
Tänu sellele säästab liugvärav kitsastes tingimustes nii mõnegi parkimiskoha. Liugvärav vajab avanemiseks vaba ruumi avanemise suunal 1,5 korda ava laius. Näiteks kodukasutuses populaarseima väravaava (4meetrit) puhul on väravaraami kogupikkus ca 6 meetrit, ehk värav vajab täielikuks avanemiseks avanemissuunal ruumi (6meetrit).

metallist-liugvarav

Liugväravad

Liugväravad ehk lükandväravad

taluvad paremini tuulekoormust ja väiksem otsasõit autoga ei vigasta nii kergesti automaatikat kui tiibvärava puhul. Samuti peetakse neid turvalisemaks, kuna lükandväravad on konstruktsioonilt tugevamad ning väravaautomaatika ja muud detailid on kaitstumad ilmastikutingimuste eest.

Tänu konstruktsiooni keerukusele on liugvärava hind võrreldes tiibvärava maksumusega poole suurem

Liugvärav on hea lahendus ka tõusva teepinna puhul, kus tiibvärava tiibade avanemiseks on liiga suured kõrguste vahed. Tänu tugevamale konstruktsioonile võimaldavad lükandväravad kuni 8 meetrist väravaava. Laiemate väravaavade puhul soovitame kasutada kahte üksteisele vastastikku liikuvat liugväravat.

Vastupidavad materjalid ning minimaalne hoolduskulu

Liugvärava põhiraami valmistame tavaliselt nelikanttorust mõõtmetega 60x40x2mm. Põhiraami külge keevitatakse juhtsiin 80x80x5mm. Juhtsiin omakorda hakkab liikuma kahel rullikupukil, mis on paigaldatud liugvärava vundamendile.

Et värav töötaks häireteta, on oluline hoida fotosilmad lumest ja tolmust puhtad, värava liikumisteed tuleb korrapäraselt lumest ja jääst puhastada.

Liugvärava komplekti kuulub, väravaraam, tugipost, vastuspost, kaks juhtrullikut, ülemine tugirullik, otsasuport, lõpusuport ja vastukann.

Rullikute ja juhtsiini kvaliteet ja vastavus värava kaalule on põhilised detailid, mis tagavad pikaajalise ja tõrgeteta töö.

Liugvärava täidiseks sobivad nii võrk, puit kui ka metallvardad, enamasti valitakse värava täidis sarnane ülejäänud piirdeaia materjaliga. Värava metallosade pinnatöötluseks soovitame kuumtsinkimist, mida võib soovi korral katta pulbervärviga. Kuumtsinkimine tagab väravale suure korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks.

Automaatika liugväravale

Liugväravad on avatavad ka käsitsi, kuid enamasti paigaldatakse väravale väravaautomaatika, mis muudab värava avamise mugavamaks.Väravaautomaatika Sommer mida pakume, on spetsiaalselt mõeldud põhjamaises kliimas kasutamiseks ja toodetud Saksamaal.

Soodne hind liugvärava automaatikaLiugvärava eelised

  • võtab vähem ruumi
  • sobib tuulistesse kohtadesse
  • liugvärav on turvalisem
  • talvel on kergem hooldada
  • Konstruktsioonilt tugevamad ja vastupidavamad
  • Töökindlamad

Miinustest võiks välja tuua ainult värava ja selle paigalduse kõrgema hinna

Loe lisaks:

Liugvärava vundamendi mõõdud
Liugvärava automaatika
Liugvärava automaatika Sommer SG1
Liugvärava automaatika Sommer SM40T
Jalgväravad
Tõkkepuud
Lükandväravad