+372 50 77 538 info@piirdeaiad.ee

Liugväravad

Liugväravad– suurim eelis on tema ruumisäästlikkus. Liugvärav liigub paralleelselt piirdeaiaga, võimaldades seda kasutada kohtades, kus tiibvärava avamiseks napib ruumi.
Tänu sellele säästab liugvärav kitsastes tingimustes nii mõnegi parkimiskoha. Liugvärav vajab avanemiseks vaba ruumi avanemise suunal 1,5 korda ava laius. Näiteks kodukasutuses populaarseima väravaava (4meetrit) puhul on väravaraami kogupikkus ca 6 meetrit, ehk värav vajab täielikuks avanemiseks avanemissuunal   ruumi 6meetrit).

metallist-liugvarav

Liugväravad

Liugväravad taluvad paremini tuulekoormust ja väiksem otsasõit autoga ei vigasta nii kergesti automaatikat kui tiibvärava puhul. Samuti peetakse neid turvalisemaks, kuna lükandväravad on konstruktsioonilt tugevamad ning väravaautomaatika ja muud detailid on kaitstumad ilmastikutingimuste eest.

Tänu konstruktsiooni keerukusele on liugvärava hind võrreldes tiibvärava maksumusega poole suurem

Liugvärav on hea lahendus ka tõusva teepinna puhul, kus tiibvärava tiibade avanemiseks on liiga suured kõrguste vahed. Tänu tugevamale konstruktsioonile võimaldavad lükandväravad kuni 8 meetrist väravaava. Laiemate väravaavade puhul soovitame kasutada kahte üksteisele vastastikku liikuvat liugväravat.
Liugvärava põhiraami valmistatame tavaliselt nelikanttorust mõõtmetega 60x40mm. Põhiraami külge keevitatakse juhtsiin. Juhtsiin omakorda hakkab liikuma rullikutel, mis on paigaldatud liugvärava vundamendile.

Rullikute ja juhtsiini kvaliteet  ja vastavus värava kaalule on põhilised detailid, mis  tagavad pikaajalise ja tõrgeteta töö.

Liugvärava täidiseks sobivad nii võrk, puit kui ka metallvardad, enamasti valitakse värava täidis sarnane ülejäänud piirdeaia materjaliga. Värava metallosade pinnatöötluseks soovitame kuumtsinkimist, mida võib soovi korral katta pulbervärviga. Kuumtsinkimine tagab väravale suure korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks.

Liugväravad on avatavad ka käsistsi, kuid enamasti paigaldatakse väravale väravaautomaatika, mis muudab värava avamise mugavamaks. Väravaautomaatika, mida pakume, on spetsiaalselt mõeldud põhjamaises kliimas kasutamiseks ja  toodetud Saksamaal.

Et liugvärav töötaks häireteta, on oluline hoida fotosilmad lumest ja tolmust puhtad, värava liikumisteed tuleb korrapäraselt lumest ja jääst puhastada.

Loe lisaks:

Liugvärava vundamendi mõõdud
Liugvärava automaatika
Liugvärava automaatika Sommer SG1
Liugvärava automaatika Sommer SM40T
 Jalgväravad
Tõkkepuud
Lükandväravad